شرکت جنتا در سال ۱۹۹۱ با هدف مونتاژ و سرویس آسانسور شروع به کار کرد و از اوایل سال ۲۰۰۰ میلادی هدف خود را معطوف به صنعت تولیدی در این زمینه نموده است. این شرکت پیشگام در تولید فتوسل (پرده های نوری)، محصولی مهم و وارداتی در کشور ترکیه، می باشد. جنتا با متکی بودن بر دانش خود توانسته است سهم قابل توجهی از بازار ترکیه و بازارهای بین المللی آسانسور را از آن خود کند. افزایش تقاضای بازار و همچنین مسئله نرمی و راحتی آسانسور باعث شد تا این شرکت سرمایه گذاری بیشتری در این زمینه داشته باشد و این امر منجر شد تا در سال ۲۰۰۲-۲۰۰۳ شرکت جنتا تصمیم به تولید سنسورهای وزن برای آسانسور ها کند. در حال حاضر نیز این شرکت با تولید لودسل های الکترونیکی سهم قابل توجهی از بازارهای ترکیه، اروپا و آسیا را اشغال کرده است.

هدف دیگر این شرکت تولید مانیتورهای عددی آلفا برای ساختمان ها و کابین های آسانسور است. همچنین این شرکت علاقه مند به طراحی و تولید سیستم های روشنایی سفارشی و تزئینی برای سقف آسانسور ها می باشد.

جنتا امروزه محصولات خود را مطابق با آخرین استانداردهای اروپا تولید کرده و با بهره گیری از فناوری های جدید و تولید محصولات نو در مسیر رشد و تعالی خود باقی می ماند.

logogen